Producent

Yokohama

Opony Yokohama


Japonia słynie z kilku uznanych producentów ogumienia. Należy do nich koncern Yokohama, który w 2017 roku świętował stulecie swojej działalności. Rozpoczął działalność jako producent wyrobów gumowych, a obecnie ma aż 142 spółki i 43 filii w różnych krajach świata. Należy do grona największych producentów ogumienia na świecie i pod tym względem zajmuje siódme miejsce w rankingu.

Oferta japońskiej marki to przede wszystkim opony samochodowe, ciężarowe, rolnicze i lotnicze. Dodatkowo produkuje sprzęt przeciwpożarowy, budowlany i sportowy. Specjalizuje się w wytwarzaniu wyrobów gumowych dla branży przemysłowej, budowlanej, lotniczej i sportowej.

Opony Yokohama produkowane są aż w 13 fabrykach: pięć w Japonii, dwóch w USA, dwóch w Chinach, jednej w Tajlandii, na Filipinach, w Rosji i Wietnamie. Producent nieustannie pragnie rozwijać swoje produkty i dlatego zatrudnia 1000 osób w samych centrach o charakterze badawczo-rozwojowym. W latach trzydziestych w ubiegłym stuleciu opony Yokohama zamówił specjalnie cesarz Japonii. Yokohama początkowo funkcjonowała jako Yokohama Cable Manufacturing. Produkty marki słyną przede wszystkim z doskonałych parametrów, dobrej trakcji i najwyższego bezpieczeństwa na drogach.

Zimowe opony Yokohama BlueEarth Winter V905 cieszą się wielkim uznaniem klientów ze względu na wysoką opinię 5,3 oraz pomyślne testy TCS, ÖAMTC, ADAC, w których ten model uzyskał wysokie oceny w 2018 roku. To opona klasy premium przeznaczona do samochodów osobowych, która ma kierunkową rzeźbę bieżnika zapewniającą kierowcom najlepsze osiągi i bezpieczeństwo na śnieżnych drogach.

W rankingu zimowych opon Yokohama uzyskała dobre noty, co czyni ją oponą rekomendowaną przez wymagających kierowców. Yokohama wytwarza opony letnie, zimowe i całoroczne. Do produkcji opon wykorzystuje najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Za zrównoważoną produkcję opon Yokohama otrzymała aż dwie nagrody: Enviromental Exellence Gold Award of Virginia Water Environment Association i Bronze Governor’s Environmental Excellence Award.