Zima to szczególnie ciężki czas dla kierowców. Śnieg, błoto pośniegowe, lód i ujemne temperatury - wszystko to utrudnia jazdę. Aby sprostać tak ciężkim warunkom, kierowcy zbroją swoje samochody w opony zimowe. Ich wybór wcale nie jest sprawą prostą. Poza ceną musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak jakość wykonania, trwałość, a także zapewnienie odpowiednich parametrów trakcyjnych - to aspekty, które powinny stanowić priorytet. Tym razem przyjrzymy się jak na tle konkurencji wypada znana marka oponiarska Kormoran.
Opony Kormoran - krótka historia marki
Firma Kormoran założona została w 1999 roku. Pierwsze egzemplarze opon powstawały w fabryce Stomil Olsztyn, co wiąże się z Olsztyńskimi Zakładami Opon Samochodowych, działającymi od 1961 roku. W połowie lat dziewięćdziesiątych firmę przejęła francuska grupa Michelin (do której Kormoran należy do dziś). To wtedy pierwotną nazwę Stomil Steel zmieniono na Kormoran. Nawiązuje ona do dziedzictwa naturalnego Warmii i Mazur, gdzie mieści się zakład produkcyjny.
Obecnie fabryka w Olsztynie uznawana jest za jedną z największych należących do Michelin na całym świecie. Ogumienie Kormoran zostało docenione przez wielu kierowców w Polsce. Jednak nie tylko nad Wisłą znajduje rynek zbytu. Opony te są również sprzedawane w krajach takich jak Chorwacja, Węgry, Rumunia czy Macedonia.
Najpopularniejsze modele opon Kormoran
Asortyment marki Kormoran zapewnia duży wybór rodzajów opon oraz ich rozmiarów. Najpopularniejsze modele opon Kormoran to: Snow, Impulser, Road Performance oraz Gamma. Każdy z wyżej wymienionych modeli gwarantuje inne doznania z jazdy i przydaje się w sposób szczególny w nieco innych warunkach, dlatego tak istotne jest dobranie go do swoich indywidualnych potrzeb. Kormoran produkuje także opony do samochodów dostawczych o nazwie Vanpro.
Dostępne modele - opony Kormoran Snow
- opony Kormoran Snow 205/55R16 91T
- opony Kormoran Snow 195/65R15 91H
- opony Kormoran Snow 245/45R18 100V
- opony Kormoran Snow 205/55R16 XL 94H
- opony Kormoran Snow 215/55R16 XL 97H
- opony Kormoran Snow 185/65R15 88T
- opony Kormoran Snow 195/65R15 XL 95T
- opony Kormoran SNOW 235/40R18 XL 95V
- opony Kormoran SNOW 175/65R15 84T
- opony Kormoran SNOW 245/40R18 XL 97V
Opony zimowe Kormoran - właściwości
Opony zimowe Kormoran charakteryzują się dużą liczbą nacięć na bokach, co umożliwia bardzo szybkie odprowadzenie wody i błota pośniegowego spod kół samochodu. Opony Kormoran gwarantują prawidłowy poziom przyczepności na śniegu, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami. Wszystko to za sprawą gęsto rozmieszczonych lameli bieżnika.
Opony zimowe Kormoran mają także mocno zaokrąglone miejsca łączeń bieżnika ze ścianami bocznymi, co znacząco poprawia zwrotność w trudnych, zimowych warunkach.
Bardzo ważne jest również to, że opony zimowe Kormoran zachowują się bardzo cicho, mimo agresywnego bieżnika i niezależnie od warunków jazdy. Podnosi to znacząco komfort długich podróży. Opinie o oponach zimowych Kormoran wskazują jednoznacznie że są one świetnym wyborem zwłaszcza do miasta oraz gwarantują najwyższe bezpieczeństwo podczas normalnej, spokojnej jazdy.
Należy pamiętać także, że opony Kormoran spełniają standardy ogumienia zimowego stawianych przez Unię Europejską. Świadczy to o tym, że opony zimowe Kormoran będą świetnym wyborem i sprawdzą się w niemal każdych warunkach.
Polecane opony zimowe Kormoran
Polecane opony zimowe Kormoran to model SNOW. Gwarantują one dobrą przyczepność w warunkach miejskich, są przy tym ciche i charakteryzują się odpowiednio dobranym składem mieszanki, dzięki czemu guma pozostaje miękka nawet w najniższych temperaturach. Specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika pozwala wyjechać z zasp i zapewnia odpowiednie trzymanie w zakrętach.
Zobacz: Opony zimowe Kormoran SNOW
Ceny opon zimowych Kormoran
Opony zimowe Kormoran charakteryzują się, poza dobrymi właściwościami jezdnymi opisanymi wyżej, świetnym stosunkiem jakości do ceny. Model Kormoran Snow w rozmiarze 205/55R16 jest już dostępny w cenie od 180 złotych. Za tą cenę naprawdę ciężko znaleźć oponę, która zapewniłaby przynajmniej podobny poziom przyczepności i bezpieczeństwa.