Ranking opon całorocznych 2020

Opony całoroczne z roku na rok cieszą się większą popularnością kierowców, którzy coraz częściej decydują się na zakup opon wielosezonowych. Wynika to głównie z oszczędności, bo zakup dwóch kompletów opon sezonowych to spory wydatek. Dodatkowo łagodne zimy, które od kilka lat obserwujemy, sprawiły wzrost zainteresowania oponami całorocznymi. Jakich producentów i modele wziąć pod uwagę wybierając opony całoroczne? Przedstawiamy ranking opon całorocznych

Opony całoroczne - ranking 2020

Obecnie właściciele samochodów mają szeroki wybór opon całorocznych. Wielu czołowych producentów oferuje naprawdę dobre opony wielosezonowe, które będą w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kierowców. W szczególności rekomendujemy producentów opon, które z sukcesami przeszły testy potwierdzające ich jakość. Ranking opon całorocznych 2020 według producentów: Nokian, Continental, Michelin, Nexen oraz Dębica

Ranking opon całorocznych 2020

Poniższe zestawienie zostało przygotowanie na podstawie decyzji zakupowych Klientów sklepu oponafelga.pl. Może komuś pomoże to wyborze opon całorocznych.

Zobacz ranking opon całorocznych 2020: 

  • opony całoroczne Nokian Weatherproof - opony zimowe klasy premium, stworzona pod kątem ekstremalnych zim i gorących lat. Całoroczne opony Nokian wielokrotnie zdobywały podium w różnych testach.
  • opony całoroczne Goodride Z401 - chińskie opony całoroczne bardzo dobrze pasują do europejskiego klimatu. Opony Goodride Z401 zostały zoptymalizowane pod kątem usuwania wody i błota pośniegowego. Zapewnia to kierunkowa rzeźba bieżnika i szerokie rowki. 
  • opony całoroczne Dębica Navigator 2 - popularne w Polsce opony wielosezonowe, bazujące na technologii Goodyear Vector 3 (nie mylić z Vector 4Season G-3). Dzięki bardzo szerokim rowkom opony Dębica Navigator 2, opony skutecznie radzą sobie z usuwaniem błota pośniegowego oraz wody spod czoła opony. Występuje w wersji kierunkowej i symetrycznej, w zależności od rozmiaru.
  • opony całoroczne Nexen N’blue 4Season - koreańskie opony całoroczne są rewelacyjnym rozwiązaniem. Choć opony są ze średniej półki cenowej, oferują znacznie wyższą jakość. Potwierdziły to testy w rozmiarze 175/65R14, gdzie opony Nexen N’blue 4Season zdobył pierwsze miejsce, zostawiając w tyle konkurencję z wyższych półek. 
  • opony całoroczne Michelin Crossclimate+ - to pierwsze opony letnie z homologacją zimową. Choć producent oficjalnie nie stosuje nazwy opony całoroczne, to zdecydowanie model CrossClimate+ powinien się tutaj znaleźć. Na uwagę zasługuje specjalny bieżnik, który ‘odsłania’ lamele przy ujemnych temperaturach, co pozwala na lepsze manewrowanie w śniegu.
  • opony całoroczne Kormoran AllSeason -  to pierwsze opony olsztyńskiego producenta, produkowane wraz z inżynierami koncernu Michelin. Całoroczne opony Kormoran stanowią dobrą alternatywę dla kierowców, którzy bardziej skupiają się na osiągach i cenie, niż na zastosowanych technologiach. 
  • opony całoroczne Goodride SW613 -  to jedyna opona dostawcza w dzisiejszym zestawieniu. Bieżnik opony Goodride SW613 jest identyczny jak w modelu zimowych SW612, lecz zmieniona została mieszanka, dzięki czemu opony SW613 stanowią atrakcyjną ofertę.
  • opony całoroczne Goodyear Vector 4Season Gen-3 - to nowość na sezon 2020/2021, ale zastępują one dobry i sprawdzony model, Goodyear Vector 4Season Gen-2. W stosunku do starszej generacji, opona pokona większe przebiegi oraz szybciej będzie reagowała na jakiekolwiek bodźce kierowcy. Jak na razie nie mamy żadnych wyników testów, ponieważ dopiero opony Goodyear będą testowane, tak możemy z góry założyć, że znajdą się co najmniej na podium.