Producent

Dunlop

Opony Dunlop


Dedykowane są w szczególności samochodom osobowym oraz z napędem na cztery koła. Brytyjskie przedsiębiorstwo zostało założone z inicjatywy Johna Boyda Dunlopa, który był twórcą pierwszej opony pneumatycznej na świecie. Jako pierwszy opatentował również oponę pneumatyczną przeznaczoną do rowerów.

Dunlop produkuje również opony motocyklowe. To właśnie w to ogumienie był wyposażony rower cyklisty Williego Hume’a, który wygrał wyścigi. To wydarzenie dało początek intensywnej produkcji opon rowerowych w fabryce Dunlop. Okazało się, że istniał już wcześniej ten sam patent na opony pneumatyczne, opracowany przez Roberta Williama Thomsona, a wynalazek Dunlopa stracił ważność. Nie przeszkodziło to w otworzeniu fabryk w USA, Australii i Europie.

Największym sukcesem było opracowanie technologii 3S, która pozwala na produkcję opon ekonomicznych, bezpiecznych i odpornych na zużycie. To odkrycie przyczyniło się do rozwoju nowych standardów w produkcji ogumienia na świecie. W fabrykach koncernu wytwarzane są również opony samochodowe: letnie i zimowe.

Sponsorowanie prestiżowych wydarzeń zwiększyło popularność Dunlopa w oczach klientów. Kolejną innowacją były zimowe opony Dunlop Denovo, które zostały stworzone w technologii RunOnFlat i wyposażone w system DSST, dzięki czemu kierowca mógł przejechać po utracie powietrza w oponie nawet 80 km z prędkością maksymalną do 80 km/h.

Inżynierowie Dunlop pieczołowicie pracowali nad nowymi oponami i przygotowali oponę, która błyskawicznie odprowadza nadmiar wody, dzięki czemu bezpieczniej zachowuje się na mokrych nawierzchniach. Opony Dunlop brały udział w słynnym 24-godzinnym wyścigu samochodowym Le Mans, a załogi zyskały aż ośmiokrotne zwycięstwo.

W związku z tym opony tego producenta często są wykorzystywane w wyścigach długodystansowych. Koncern Dunlop stworzył wiele autorskich technologii, w tym technologia produkcji opon, która redukuje hałas wewnętrzny o 50 procent. W ofercie firmy są również opony motocyklowe, opony rolnicze. Opony Dunlop SP Winter Response 2 wyróżniają się również wysokimi ocenami w niezależnych testach opon samochodowych: zajęła trzykrotnie drugie miejsce dla najlepszej opony 2018 roku.