Producent

Hercules

Opony Hercules


Amerykańskie przedsiębiorstwo oponiarskie o nazwie Hercules istnieje na rynku od 65 lat. Zostało założone w Kanadzie. Obecnie Hercules eksportuje opony do ponad 100 krajów świata. Posiada oddziały w Barcelonie, Miami, Dubaju i na Malcie. Produkcja pierwszych egzemplarzy opon miało miejsce w 1950 roku. Hercules stworzył swoją własną markę - Merit.

Opony Hercules są dystrybuowane przez Cooper Tires. Przedsiębiorstwo wytwarza opony do samochodów osobowych, terenowych, z napędem na cztery koła, SUV-ów, minivanów i lekkich ciężarówek na sezon letni i zimowy. Ponadto oferta to ponad 40 produktów z linii opon typu High Performance dedykowanych samochodom terenowym i pojazdom z napędem na cztery koła oraz ciężarówkom.

Firma produkuje także opony rolnicze i OTR. Najpopularniejszy produkt to zimowe opony Hercules Avalanche X-Treme przeznaczone do samochodów z napędem na cztery koła. Do produkcji wykorzystano mikrowłókna zwiększające przyczepność i tworzywo odporne na niskie temperatury.

Misja Herculesa to dostarczanie wysokiej jakości opon w przystępnej cenie, aby spełniały wymagania kierowców i zapewniały bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zimowe opony Hercules są regularnie poddawane testom w najbardziej ekstremalnych warunkach.