Producent

Milestone

Opony Milestone


Milestone jest producentem opon klasy ekonomicznej. Firma została założona w Toronto w Kanadzie. Od 2009 roku funkcjonuje jako Milestone Tire Canada Corporation. Od początku działalności stawia na kompromis pomiędzy wysoką jakością produkcji, a przystępną ceną produktów.

Milestone wytwarza opony dla samochodów osobowych, SUV-ów, ciężarówek, samochodów dostawczych. Fabryka firmy znajduje się w chińskiej prowincji Shandong. W zakładzie produkowane są zimowe opony Milestone, letnie i całoroczne. Za maksymalną wydajność opon Milestone w trakcie jazdy odpowiada dopracowana i nowoczesna mieszanka gumowa. Ogromnym ułatwieniem w sprzedaży jest doskonale rozwinięta sieć dystrybucji.

Znane opony Milestone to: Full Winter, Green Sport, Greenweight i Green. Letnie opony Milestone Green Sport produkowane do samochodów osobowych mają symetryczny bieżnik, który gwarantuje stabilne prowadzenie pojazdu na mokrej i suchej nawierzchni. Specjalna nowoczesna mieszanka o dużej elastyczności zapewnia sztywność i maksymalną przyczepność.