Austria słynie nie tylko z wyjątkowych sznycli wiedeńskich i Prateru. To właśnie tam podwaliny swojego oponiarskiego biznesu w wiedeńskim miasteczku Wimpassing stworzyła marka Semperit. Od 1824 roku zajmowała się wytwarzaniem wyrobów gumowych i plastikowych. Utworzył ją Johann Nepomuk Reithoffer, który studiował w Sorbonie wytwarzanie wodoodpornych ubrań i ta wiedza przydała mu się w produkcji ogumienia.
Siedziba firmy Semperit znajduje się w Wiedniu. Pierwsza fabryka firmy mieściła się w Traiskirchen w Austrii, a opony Semperit zaczęła produkować na początku XX wieku. W 1906 roku przedsiębiorstwo z Austrii oficjalnie zmieniło nazwę na Semperit. Na początku w fabryce wytwarzano wyroby gumowe, lateksowe rękawiczki, buty i materiały gumowe na potrzeby przemysłu.
Pierwsze testy austriackich opon odbyły się na alpejskich drogach, które są pełne trudnych zakrętów. Wypadły pomyślnie, dlatego w 1936 roku odbył się debiut opony Semperit o nazwie Goliath. Od tamtego czasu rozpoczęła się produkcja opon bezdętkowych i kontynuowała wszelkie prace przy wytwarzaniu opon rowerowych. W czasie II wojny światowej wyroby gumowe wykorzystywano w czołgach i pojazdach należących do Wehrmachtu.
Największym sukcesem i zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się opony Semperit z kolcami z oznaczeniem M+S 181. Marka zdecydowała się również na produkcję opon radialnych. W okresie międzywojennym w Krakowie istniał polski oddział firmy z nazwą Zakłady Gumowe „Semperit”.
Obecnie marka ma aż 9 fabryk w całej Europie i aż 10 w Azji. W 1985 roku produkcja opon została zakończona, a marka Semperit stała się własnością koncernu Continental. Firma Semperit produkowała opony zimowe, letnie, całoroczne, opony rowerowe. W Bełchatowie funkcjonuje firma pod nazwą Sempertrans, który skupia się głównie na produkcji taśm przenośnikowych i eksportuje je na cały świat. Semperit za swoją oponę Semperit Runner D2 zdobył nagrodę od Red Dot Design Award za niezwykłą konstrukcję.