Producent

Silverstone

Opony Silverstone


To malezyjska marka ogumienia, która rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Ścisła współpraca z doświadczonymi inżynierami zaprocentowała produktami, które są cenione przez klientów. Firma oferuje kierowcom bezpieczniejsze opony i stale rozbudowuje swoją ofertę proponując opony samochodowe w korzystnej cenie. W 2010 roku koncern wykupiła marka Toyo. Najbardziej charakterystycznym wyróżnikiem Silverstone jest konkurencyjny stosunek ceny opony do jakości.

Najbardziej znanymi produktami są letnie opony Silverstone z serii Synergy, które dedykowane są małym i średnim samochodom osobowym. Charakteryzuje je niezrównany komfort jazdy, a dla kierowców są ekonomicznym rozwiązaniem ze względu na niewygórowaną cenę.

Właściciele SUV-ów lub nieco lżejszych ciężarówek na pewno docenią opony terenowe AT-117, które zapewniają bezkonkurencyjną przyczepność do każdego rodzaju nawierzchni. Ośnieżone drogi kierowcom również nie powinny sprawiać trudności, gdy wybiorą zimowe opony Silverstone Snowblitz, które są przystosowane do jazdy w zmiennych temperaturach i pomagają zachować maksymalną ostrożność w trakcie jazdy.

Przedsiębiorstwo było sponsorem malezyjskich wyścigów Formuły, Rajdu Silverstone w Azji. W 1998 roku opony Silverstone do samochodów z napędem na cztery koła zdobyły nagrodę w kategorii „Najlepsza jakość produktu” od samego premiera Malezji. Rok później zdobyło nagrodę specjalną za doskonały rozwój swojej marki. Od wielu lat z powodzeniem angażuje się w inicjatywy sportów motorowych. Opony Silverstone projektowane dla samochodów terenowych i sportowych doceniane są za jakość i osiągi. Sprzedawane są w 60 krajach na świecie.